PO odcina się od zapowiedzi Sikorskiego

Czołowi działacze Platformy Obywatelskiej odcinają się od zapowiedzi Radosława Sikorskiego dotyczącej startu w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca z Bydgoszczy.

Marszałek Sejmu informując o swojej dymisji powiedział: „Podjąłem się zadania, które pani przewodnicząca postawiła – bycie liderem listy w moich rodzinnych okolicach, w Bydgoszczy”.

Wicepremier Tomasz Siemoniak mówił dziś na antenie jednej ze stacji radiowych, że przy całym szacunku dla marszałka ta wypowiedź była przedwczesna.

Grzegorz Schetyna komentując słowa Sikorskiego powiedział w innym radiu, że to są wypowiedzi emocjonalne, po informacji, że się odchodzi. To premier będzie miała wpływ na kształt list – dodał.

Socjolog, prof. Andrzej Zybertowicz mówi, że na tą wymianę zdań warto spojrzeć pod kątem wewnętrznych napięć w ramach PO.

W poprzednich latach, niezależnie od tego czy ktoś wychodził przed szereg czy nie, dominowała polityka załagadzania sporów. Dominowały postawy nieodsłaniania napięć między politykami i grupami interesów w obrębie PO. Widzimy wyraźnie zdystansowanie się jednych polityków od innych. Jest to znak nie tyle napięć między konkretnymi osobami, ale napięć na statku, który coraz bardziej nabiera wody i może nie dopłynąć do portu, którym są wybory z dobrym wynikiem – zwraca uwagę prof. Andrzej Zybertowicz.

Radosław Sikorski zrezygnował z urzędu w związku z aferą taśmową. Zarząd PO zarekomendował wczoraj Małgorzatę Kidawę-Błońską na stanowisko marszałka Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl