Jarosław Kaczyński o potrzebie reformy Służby Zdrowia

O konieczności zreformowania w Polsce służby zdrowia, systemu podatkowego i emerytalnego mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami w Stalowej Woli.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że jeżeli służba zdrowia nadal będzie działać w obecnym kształcie, to doprowadzi to do jej prywatyzacji.

– Można czekać, aż mechanizmy nieustannego kryzysu, bo taki mechanizm dzisiaj mamy, doprowadzą do tego, że służba zdrowia zostanie sprywatyzowana w całości, albo prawie w całości. Jakie będą tego efekty – w prywatnych szpitalach likwiduje się to wszystko, co się nie opłaca, likwiduje się oddziały, które się nie opłacają, stara się ograniczyć koszty za wszelką cenę. Krótko mówiąc to są instytucje nastawione na zysk, a celem instytucji tego rodzaju musi być leczenie pacjenta i to jest chyba zupełnie oczywiste – powiedział Jarosław Kaczyński.

Lider największej partii opozycyjnej przekonywał, że ratunkiem dla służby zdrowia ma być powrót do finansowania budżetowego.

Pieniądze miałyby zostać w budżecie państwa wydzielone i zabezpieczone tak, aby nie można ich było przeznaczyć na inny cel.

Były premier odniósł się także do kwestii Otwartych Funduszy Emerytalnych. Wprowadzenie OFE nazwał wielkim oszustwem.

– Jakie zobowiązania ma Otwarty Fundusz Emerytalny wobec państwa? Praktycznie rzecz biorąc żadne, bo może Wam powiedzieć, że będzie dawało 100 złotych miesięcznie. Jeżeli odpowiednio to wyliczy to nie macie na to żadnego sposobu. Zresztą dzisiaj takie sumy są proponowane. Szanowni Państwo powtarzam, większego oszustwa nie było – trzeba Polakom to uświadomić, za państwowe pieniądze musi być wielka kampania uświadamiająca i musimy dać wybór. Jeżeli ktoś chce mimo wszystko być w Otwartym Funduszu Emerytalnym to proszę bardzo, ale trzeba dać wybór. Ja mogę powiedzieć jedno – na Węgrzech 98 procent ludzi w takiej sytuacji zrezygnowało. Zorientowało się, że mamy do czynienia po prostu ze zwykłym nadużyciem – dodał Jarosław Kaczyński.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl