PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Kaczyński: Władza PiS jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić żadnych roszczeń związanych z II wojną światową

Tylko władza Prawa i Sprawiedliwości jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić żadnych roszczeń związanych z II wojną światową – podkreślił Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Lider partii rządzącej odniósł się do wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza, kandydata Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polityk Koalicji Europejskiej oświadczył, że w naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić czegoś, co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą Holokaustu.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że wypowiedź Włodzimierza Cimoszewicza jest pełna wielkiej niechęci do Polski i Polaków. Wyraził zdumienie, że nikt z Koalicji Europejskiej się od tego nie odciął i wskazał, że wobec tego należy to to traktować jako jej stanowisko.

Prezes PiS podkreślił jednocześnie, że Zjednoczona Prawica nie godzi się na roszczenia i nie ma zamiaru płacić.

– Chcę bardzo mocno podkreślić, że nie ustawy, ponieważ je można bardzo szybko zmienić, a władza Prawa i Sprawiedliwości jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić, że nie poniesiemy ogromnych szkód finansowych, a co jeszcze ważniejsze wielkich szkód godnościowych. To płacenie oznaczałoby nic innego, jak przyznanie, że byliśmy w istocie sojusznikami Hitlera. Nigdy się na to nie zgodzimy – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Lider PiS, podkreślił, że każdy kto głosuje na Koalicję Europejską, prowadzi do tego, iż będziemy po raz kolejny straszliwie poniżeni oraz poddani różnego rodzaju represjom ekonomicznym.

RIRM

drukuj