Warszawa – trwa manifestacja „Stop Deprawacji w Edukacji”

Pod hasłem Stop deprawacji w edukacji w Warszawie trwa dziś protest przeciwko proponowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianom programu wychowania do życia w rodzinie.

Ogólnopolski protest rozpoczął się w południe, Mszą św. w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Aktualnie, na Placu Zamkowym, trwa manifestacja.

Organizatorzy akcji są zgodni – zmiany zapowiadane przez resort to chęć wprowadzenia narzucanych przez UE elementów demoralizującej seks-edukacji.

– Inicjatywa powstała na skutek minister edukacji Kluzik-Rostkowskiej, która 9 lipca zapowiedziała założenie zespołu, który opracuje zmiany w przedmiocie „wychowanie do życia w rodzinie”. Jest to skutkiem działania lobby homoseksualnych i grup LGBT, na które przystaje minister Kluzik-Rostkowska – powiedział Lech Łuczyński, jeden z organizatorów manifestacji.

Podobne protesty przeciwko deprawacji dzieci odbyły się m.in. w Kanadzie, Niemczech, Włoszech i Francji. Dzisiejszy – warszawski – potrwa do godz. 17.00. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj