Warszawa – dziś ogólnopolski protest „Stop Deprawacji w Edukacji”

Na stołecznych ulicach rodzice oraz organizacje prorodzinne będą manifestować przeciwko deprawującym reformom Ministerstwa Edukacji Narodowej. Początek ogólnopolskiego protestu „Stop Deprawacji w Edukacji” o godz. 13.20.

Wydarzenie poprzedzi niedzielna Msza święta w kościele Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 12.00. Eucharystię w intencji ochrony naszych dzieci celebrował będzie ks. bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Po akcie zawierzenia nastąpi przejście wiernych z Placu Zamkowego na Rynek Mariensztacki. Tam, po otwarciu manifestacji, odbędzie się seria wykładów i przemówień na tematy związane z seksualizacją, których udzielą m.in. działacze pro-life, dziennikarze, prawnicy i goście z zagranicy. Wystąpienia będą przeplatane akustycznymi koncertami artystów: Szumi i Maleo.

Na godzinę 16.50 zaplanowano publiczny odczyt apelu do Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej – z powiadomieniem Prezydenta RP, Premiera oraz Marszałka Sejmu RP. Dokument w poniedziałek będzie złożony do MEN.

Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji uczestników będą odpowiadający na ich pytania wolontariusze i punkty informacyjne. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w równoległych spotkaniach w Domu Literatury (ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, godz. 13.00-17.00) oraz skorzystać z punktu sprzedaży literatury tematycznej.

9 lipca minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zapowiedziała zmianę podstawy programowej przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” oraz włączenie treści „antydyskryminacyjnych” do programów „Bezpieczna+” i „Otwarta Szkoła” 2015/2016.

Rodzice oraz ponad 26 organizacji prorodzinnych alarmują, że zmiany zapowiadane przez resort to chęć wprowadzenia narzucanych przez Unię Europejską elementów demoralizującej seks-edukacji w myśl tzw. standardów WHO i postulatów środowisk LGBT. W tych standardach znajdują się takie postulaty, jak np. zapoznanie 4-latków z masturbacją. Podobne manifestacje przeciwko deprawacji dzieci odbyły się m.in. w Kanadzie, Niemczech, Włoszech i Francji.

RIRM

drukuj