Kukiz’15 zaprezentował kandydatów do Rady Miasta Warszawy

Ruch Kukiz’15 zaprezentował kandydatów na pierwsze miejsca list do Rady Miasta Warszawy w najbliższych wyborach samorządowych.

Jesienne wybory do samorządów zbliżają się wielkimi krokami. Poszczególne komitety rozpoczynają kampanię wyborczą, której elementem jest prezentacja kandydatów zarówno na stanowiska włodarzy poszczególnych miast, jak i do rad miejskich. Dziś rano podczas konferencji w Ogrodzie Saskim w Warszawie poznaliśmy kandydatów ugrupowania Kukiz’15 na „jedynki” list do stołecznej Rady Miasta. Podczas konferencji głos zabrał kandydat ruchu Pawła Kukiza na prezydenta Warszawy, poseł Marek Jakubiak.

– Jest siła, jest moc, jest ta chęć pełnienia swojej misji. Liczę na to jako stary warszawiak, że moi rówieśnicy zauważą to w twarzach tych młodych ludzi i oddadzą głos na Kukiz’15 – mówił Marek Jakubiak.

Nasi kandydaci to w większości ludzie młodzi, aktywni, działający na rzecz miasta – mówi rzecznik prasowy sztabu Kukiz’15 Lidia Sankowska-Grabczuk.

– Większość osób jest czynnie związana z ruchem Kukiz’15 od początku jego istnienia, zaangażowana w działalność na rzecz m.in. interwencji mieszkańców czy poprzez interpelacje poselskie. To są bardzo aktywni działacze, którzy chcą odbudować Warszawę. Chcą, żeby Warszawa była nasza, mieszkańców, żeby działała oddolnie, a nie tylko przez jakieś partyjne negocjacje, na co mieszkańcy nie mają wpływu – podkreśla Lidia Sankowska-Grabczuk.

Pierwsza tura wyborów samorządowych już 21 października. Drugą zaplanowano na 4 listopada.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj