Marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami

W Warszawie odbędzie się międzyreligijny marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Jego organizatorami są: duszpasterstwo obcokrajowców anglojęzycznych archidiecezji warszawskiej i redakcja kwartalnika „Więź”.

Marsz wyruszy o godzinie 13:15 sprzed kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy al. Solidarności 80 i przejdzie do Ogrodu Sprawiedliwych na warszawskim Muranowie.

Chcemy uwrażliwić społeczeństwo na łamanie podstawowych praw człowieka, do którego dochodzi m. in. w Iraku – powiedział ks. Tomasz Grzyb z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Jako Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bardzo chętnie włączamy się w tę akcję. Potrzeba takich gestów solidarności z chrześcijanami prześladowanymi w Iraku, na Bliskim Wschodzie, i na całym świecie. Podczas marszu będzie można nabyć koszulki, na których będzie arabska litera „m”, którą oznaczane były domy mieszkańców w niektórych miastach Iraku skąd później wypędzono chrześcijan. W marszu weźmie udział grupa Irakijczyków, którzy mieszkają w Polsce, będą to chrześcijanie jazydzi, jak i muzułmanie. Chcą oni pokazać solidarność z tymi, którzy pozostali w Iraku – powiedział ks. Tomasz Grzyb.

Uczestnicy będą nieśli czerwone kwiaty, które zostaną złożone w Ogrodzie Sprawiedliwych na Muranowie. Będzie także modlitwa o to, aby nie brakowało ludzi sprawiedliwych w miejscach, w których są najbardziej potrzebni.

Podczas marszu będzie można wesprzeć konkretne działania na rzecz pomocy ofiarom prześladowań, przekazując datki pieniężne organizacjom: Caritas Polska i Pomoc Kościołowi w Potrzebie

RIRM

drukuj