Marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami

W Warszawie odbędzie się międzyreligijny marsz solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Jego organizatorami są: duszpasterstwo obcokrajowców anglojęzycznych archidiecezji warszawskiej i redakcja kwartalnika „Więź”.

Marsz wyruszy o godzinie 13:15 sprzed kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy al. Solidarności 80 i przejdzie do Ogrodu Sprawiedliwych na warszawskim Muranowie.

Chcemy uwrażliwić społeczeństwo na łamanie podstawowych praw człowieka, do którego dochodzi m. in. w Iraku – powiedział ks. Tomasz Grzyb z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Jako Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bardzo chętnie włączamy się w tę akcję. Potrzeba takich gestów solidarności z chrześcijanami prześladowanymi w Iraku, na Bliskim Wschodzie, i na całym świecie. Podczas marszu będzie można nabyć koszulki, na których będzie arabska litera „m”, którą oznaczane były domy mieszkańców w niektórych miastach Iraku skąd później wypędzono chrześcijan. W marszu weźmie udział grupa Irakijczyków, którzy mieszkają w Polsce, będą to chrześcijanie jazydzi, jak i muzułmanie. Chcą oni pokazać solidarność z tymi, którzy pozostali w Iraku – powiedział ks. Tomasz Grzyb.

Uczestnicy będą nieśli czerwone kwiaty, które zostaną złożone w Ogrodzie Sprawiedliwych na Muranowie. Będzie także modlitwa o to, aby nie brakowało ludzi sprawiedliwych w miejscach, w których są najbardziej potrzebni.

Podczas marszu będzie można wesprzeć konkretne działania na rzecz pomocy ofiarom prześladowań, przekazując datki pieniężne organizacjom: Caritas Polska i Pomoc Kościołowi w Potrzebie

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl