W Warszawie zostanie otwarta wystawa plenerowa IPN „TU rodziła się Solidarność”

Na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostanie otwarta wystawa plenerowa IPN „TU rodziła się Solidarność”. Wernisaż jest zwieńczeniem wszystkich 53 regionalnych ekspozycji, które Instytut otwierał od 1 lipca br.

W trakcie uroczystości, prezes IPN dr Jarosław Szarek w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wręczy Krzyże Wolności i Solidarności działaczom antykomunistycznym. Dzięki wystawie mieszkańcy Warszawy i turyści będą mogli poznać historię początków „Solidarności”.

Ekspozycja, która jest sumą opowieści zaprezentowanych w 53 miastach, została wzbogacona o szczególny element – zwrócił uwagę dr Jarosław Szarek, prezes IPN.

– To jest zdjęcie, które stoi na czele tej wystawy. To fotografia ukazująca idącego w tym miejscu przed 41 laty, właśnie 2 czerwca 1979 roku św. Jana Pawła II. Bez niego, bez tej pielgrzymki nie byłoby Sierpnia 1980 roku, nie byłoby „Solidarności” – powiedział dr Jarosław Szarek.

Wystawa plenerowa IPN „TU rodziła się Solidarność” będzie dostępna na pl. Piłsudskiego do 16 października br. Później Instytut planuje otworzyć kolejne ekspozycje w innych miejscowościach, w których powstał ruch obywatelski „Solidarność”.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl