fot. pixabay.com

Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie dla modernizacji tzw. kolejowej zakopianki

Komisja Europejska zatwierdziła unijne dofinansowanie dla modernizacji tzw. kolejowej zakopianki – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Wsparcie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wyniesie 715 mln zł. Kwota ta stanowi blisko połowę całkowitego kosztu inwestycji PKP PLK.

Decyzja KE dotyczy modernizacji linii kolejowych nr 97, 98, 99 na odcinku Skawina–Sucha Beskidzka–Chabówka–Zakopane – doprecyzowała minister Małgorzata Jarosińska Jedynak.

– To 117 kilometrów linii kolejowych, ale oprócz modernizacji linii kolejowych, to także modernizacja stacji, peronów, mostów i wiaduktów. Dzięki temu projektowi pociągi osobowe będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością od 100 do 120 kilometrów na godzinę, a pociągi towarowe do 80 kilometrów na godzinę. Całkowita wartość tej inwestycji to półtora miliarda złotych – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zakończenie projektu jest planowane w 2023 r.

Decyzja KE ws. kolejowej zakopianki jest kolejną informacja o wsparciu unijnym inwestycji transportowej. W ub. tygodniu KE powiedziała „tak” dla finansowania 42-kilometrowego odcinka S19.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl