By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25179597

Eucharystia w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich

O powrót Europy do korzeni chrześcijańskich i rychłą beatyfikację Sługi Bożego Roberta Schumana modlić się będą dziś m.in. wierni w Archikatedrze Warszawskiej. Msza święta w tych intencjach będzie sprawowana tam o godz. 19.00. Wcześniej planowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Celem Instytutu Myśli Schumana jest, by modlitwa o powrót do korzeni chrześcijańskich objęła całą Europę – powiedział prezes Instytutu prof. Zbigniew Krysiak.

– Chodzi o to, żeby ta modlitwa ogarnęła całą Europę we wszystkich stolicach, żeby to oddanie Maryi, którego dokonał Schuman 8 grudnia 1955 roku poprzez umieszczenie gwiazd znad głowy Maryi z Katedry w Sztrasburgu do flagi europejskiej, która jest oddaniem Europy Maryi – to Schuman rozpoczął – co w tym symbolu różańca uplecionego z gwiazd Maryi w takim plakacie, który prezentujemy, chcemy, żeby oplotło to właśnie całą Europę poprzez modlitwy 13 każdego miesiąca, czyli w takim dniu fatimskim w całej Europie – wskazał prof. Zbigniew Krysiak.

Do dzieła pod nazwą ,,Modlitwa bez Granic” zaproszeni są wszyscy ludzie z całej Polski, Europy i świata. Modlitwa jest dedykowana niepodległości naszego kraju i innych państw od wpływów, które niszczą korzenie chrześcijańskie i tym samym nie pozwalają na realizowanie w praktyce idei Sługi Bożego Roberta Schumana.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl