fot. PAP/Piotr Nowak

R. Trzaskowski zapowiada swój udział w tzw. paradzie równości  

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że weźmie udział w inauguracji tzw. parady równości, która odbędzie się w stolicy w najbliższą sobotę.

Wcześniej stołeczny ratusz przekazał, że Rafał Trzaskowski udzielił pochodowi patronatu prezydenta. To już drugi raz, kiedy zdecydował się na taki krok. Wcześniej obecny włodarz Warszawy patronował tzw. marszowi równości w 2019 roku. W ubiegłym roku pochód nie odbył się ze względu na pandemię.

Dariusz Figura, radny Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie, wskazał, że jest rozczarowany decyzją prezydenta stolicy.

 – Prezydent (Warszawy – red.) wszędzie mówi, że wszyscy poza nim dzielą Polaków. Przypominam, że prezydent doprowadził do sytuacji, że spotkanie opłatkowe w Radzie Miasta odbywa się bez duchownych, czyli nie chce spotykać się z ludźmi wierzącymi, z przejawami oddziaływania wiary w przestrzeni publicznej, a dowartościowuje w zasadzie jedną grupę, która ma jakąś mniejszość, ale nie jest to grupa dominująca w społeczeństwie polskim. Marsze równości często mają bardzo skrajne akcenty. Myślę, że można wiele przykładów przytoczyć z poprzednich lat, które na pewno nie powinny mieć jakiejkolwiek akceptacji i patronatu prezydenta – podkreślał Dariusz Figura. 

Tzw. parada równości ma zebrać się w stolicy w najbliższą sobotę przed Pałacem Kultury i Nauki.

RIRM

drukuj