fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu: W najbliższych tygodniach jako cała Polska będziemy przedmiotem ataku dezinformacyjnego

W najbliższych tygodniach będziemy jako cała Polska, jako klasa polityczna, bez względu na barwy polityczne, przedmiotem ataku dezinformacyjnego; służby podejmują działania i zidentyfikowały niektórych autorów działań dezinformacyjnych – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1405151057517363200

Po zakończeniu niejawnych obrad Sejmu, w czasie których przedstawiona została informacja rządu w sprawie cyberataków, które dotknęły Polskę, Piotr Müller podkreślał, że działania dezinformacyjne są prowadzone w sposób zorganizowany.

„Właściwe służby podejmują działania, żeby zidentyfikować niektórych autorów tych działań” – poinformował rzecznik rządu na briefingu prasowym. Zaznaczył, że na obecnym etapie informacje w tej kwestii są objęte klauzulą niejawności.

Rzecznik rządu powiedział, że „w najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe”.

„Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo (…). Chciałbym serdecznie uczulić wszystkich dziennikarzy i całą opinię publiczną, że będziemy przez najbliższe tygodnie, a może przez dłuższy okres przedmiotem jako cała Polska, jako klasa polityczna od prawa do lewa – bez względu na barwy polityczne – przedmiotem bezprecedensowego ataku informacyjnego i dezinformacyjnego, w związku z tym również chciałem na to również uczulić opinię publiczną” – dodał Piotr Müller.

PAP

drukuj