RPD przyznał honorową odznakę inicjatorom akcji billboardowej „Kochajcie się, mamo i tato” promującej życie i wartości rodzinne

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, przyznał Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Katarzynie i Mateuszowi Kłosek, założycielom Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Fundacja przeprowadziła ogólnopolską kampanię billboardową promującą życie i wartości rodzinne. Na plakatach widnieje m.in. grafika maleńkiego dziecka w sercu i napis: „Kochajcie się, mamo i tato”.

„Na honorowej odznace wokół wizerunku Janusza Korczaka jest napis >>Infantis Dignitatis Defensori<< (tł. obrońcy godności dzieci). To, co uczyniliście na rzecz dzieci, czyni Was prawdziwymi obrońcami ich godności, jesteście Rzecznikami Praw Dziecka. Tysiące Waszych plakatów z dzieciątkiem w sercu pokazały i przypomniały całej Polsce, że życie zaczyna się od poczęcia” – podkreślił Mikołaj Pawlak podczas uroczystego wręczenia małżonkom honorowej odznaki.

fot. brpd.gov.pl

„Opisaliście w najpiękniejszy sposób treść ustawy o Rzeczniku (art. 2 ust. 1), że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia. Każda, bez względu na rasę, pochodzenie czy chorobę. Zapewne uratowaliście niejedno życie! Plakaty przemówiły do wszystkich językiem nowoczesnego świata. Świata, który jakże często pomija najważniejszą wartość, jaką jest życie ludzkie” – zaznaczył Rzecznik Praw Dziecka.

Mateusz Kłosek jest biznesmenem, prowadzi dużą firmę na południu Polski. Z żoną Katarzyną założyli i prowadzą Fundację Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara w Kornicach, której głównym celem jest wspieranie macierzyństwa, rodziny oraz ochrona życia dzieci od momentu poczęcia.

Fundacja pomaga m.in. kobietom w ciąży i rodzinom, w których wychowują się dzieci z niepełnosprawnościami. Wspiera także hospicja perinatalne. Fundacja planuje również wybudowanie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu, ośrodka dla dzieci z niepełnosprawnościami.

brpd.gov.pl

drukuj