fot. pixabay.com

M. Guziak-Nowak: Polska i Malta to dwa kraje, w których odsetek śmiertelności okołoporodowej kobiet i dzieci jest najniższy na całym świecie. Te wskaźniki wiążą się wprost z prawem chroniącym życie

Polska i Malta to dwa kraje, gdzie odsetek śmiertelności okołoporodowej kobiet i dzieci jest najniższy na całym świecie. Te wskaźniki wiążą się wprost z prawem chroniącym życie. Kobieta w krajach, w których nie ma szerokiego dostępu do tzw. aborcji, jest w centrum zainteresowania medycyny i lekarzy. Zawsze szokuje mnie to, że te organizacje mienią się organizacjami prokobiecymi i mówią, iż walczą o nasze prawa i chcą dla nas dobrze, a tak naprawdę mam wrażenie, że przede wszystkim skupiają się na straszeniu polskich kobiet. Pogłębia się kompleks polskości, wmawia się kobietom, że wszędzie indziej jest lepiej. Śmiem twierdzić, iż w rzeczywistości jest odwrotnie – wskazała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu i dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Coraz bardziej rośnie napięcie związane z inicjatywami zmierzającymi do liberalizacji tzw. aborcji w Polsce. Środowiska lewicowe żądają prawa do zabijania nienarodzonych dzieci, twierdząc kłamliwie, że jest to bezpieczne, a także zapobiega zgonom na porodówkach. Lewica wskazuje, iż większość kobiet w Polsce oczekuje tego typu rozwiązań. W rzeczywistości wiele polskich matek po prostu z miłością zajmuje się wychowaniem nowego pokolenia.

Takie ustawienie sprawy jest Lewicy bardzo na rękę. Sprowadzają kluczowe i ważne tematy tylko do rozgrywania ich w warstwie emocjonalnej, bo nie mają argumentów, które są merytoryczne, rzetelne, oparte o naukowe źródła, które uzasadniałyby ich postulaty. Głos Lewicy, Koalicji Obywatelskiej, mimo że przypisują sobie prawo do tego, żeby wypowiadać się w imieniu wszystkich polskich kobiet, to nie jest mój głos. Ich postulaty nie są moimi postulatami i ja się na taką demagogię nie zgadzam jako kobieta, matka, żona. Jestem pewna, iż jestem wyrazicielem głosów tysięcy polskich kobiet, które zamiast chodzić po ulicy i wulgarnie krzyczeć, zajmują się ofiarnie swoim domem, pracują, wychowują dzieci, które są nowym pokoleniem – mówiła Magdalena Guziak-Nowak.

Polska i Malta są krajami, w których występuje najniższy odsetek śmiertelności okołoporodowej. Niestety, tzw. organizacje prokobiece za wszelką cenę chcą wmówić Polkom, że wszędzie indziej jest lepiej. Tworzy się narrację, że to, jaką decyzję podejmie kobieta, jest tylko i wyłącznie jej wyborem, tym samym zapomina się o najbliższych, którzy jej towarzyszą.

Polska i Malta to dwa kraje, gdzie odsetek śmiertelności okołoporodowej kobiet i dzieci jest najniższy na całym świecie. Te wskaźniki wiążą się wprost z prawem chroniącym życie. Kobieta w krajach, w których nie ma szerokiego dostępu do tzw. aborcji, jest w centrum zainteresowania medycyny i lekarzy. Zawsze szokuje mnie to, że te organizacje mienią się organizacjami prokobiecymi i mówią, iż walczą o nasze prawa i chcą dla nas dobrze, a tak naprawdę mam wrażenie, że przede wszystkim skupiają się na straszeniu polskich kobiet. Pogłębia się kompleks polskości, wmawia się kobietom, że wszędzie indziej jest lepiej. Śmiem twierdzić, iż w rzeczywistości jest odwrotnie. Próbuje się sprowadzać całą dyskusję do jednego z ulubionych argumentów, jakim jest fakt, że to jest sprawa kobiet. To nie jest tylko sprawa kobiet, to jest sprawa całego społeczeństwa, to jest sprawa mężczyzn, którzy są ojcami i też ponoszą konsekwencję decyzji, jaką jest podjęcie współżycia seksualnego. W ostatnim czasie mamy bardzo dużo spotkań z młodzieżą i szczególnie młode dziewczyny uwrażliwiamy na to, żeby nie dały sobie wmówić tego pseudoargumentu do głowy – oznajmiła sekretarz zarządu i dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Polskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat związany z awansami lekarzy. Wskazano w nim jasno, że lekarze, którzy opowiadają się za życiem, nie będą mogli zostać powołani m.in. na konsultantów wojewódzkich do spraw ginekologii i położnictwa.

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat, z którego wynika, że lekarze odmawiający zabijania nienarodzonych dzieci nie będą mogli zostać powołani na konsultantów wojewódzkich i konsultanta krajowego do spraw ginekologii i położnictwa. To są bardzo prestiżowe i ważne stanowiska. Osoby na tych stanowiskach mają szerokie kompetencje. Widzimy, że tego typu posunięcia ze strony Ministerstwa Zdrowia mają bardzo konkretne reperkusje (…). Ja jako kobieta i mama bardzo dziękuję wszystkim lekarzom, którzy położą na szali lepszą pensję, szansę na awans zawodowy i staną po stronie nienarodzonych dzieci. Stając po ich stronie, stają po stronie kobiety, jej męża i rodzeństwa tego dziecka, które uda się ocalić – stwierdziła gość „Aktualności dnia”.

Magdalena Guziak-Nowak podkreśliła, aby w dzisiejszych czasach w szczególny sposób doceniać lekarzy, którzy stoją murem za życiem.

Musimy dbać o równowagę, bo kiedy z jednej strony słyszymy wypowiedzi Ministerstwa Zdrowia, które rozpoczyna polowanie na lekarzy, to z drugiej strony doceniajmy tych lekarzy, którzy są przy pacjentkach i potrafią im empatycznie towarzyszyć. Doceniajmy lekarzy, dla których dziecko nienarodzone to nie jest tylko płód. Doceniajmy wreszcie tych, którzy potrafią bardzo empatycznie towarzyszyć pacjentkom w różnych trudnych sytuacjach i potrafią z tą kobietą zapłakać nad utraconym synkiem, córką, a nie mówią, że to był tylko utracony zarodek – akcentowała sekretarz zarządu i dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Całą rozmowę z Magdaleną Guziak-Nowak można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl