fot. PAP/Maciej Kulczyński

Strajk Kobiet machiną pogardy i agresji

Ogólnopolski Strajk Kobiet miał walczyć o swoje prawa, a stał się machiną pogardy i agresji. Ataki na wiernych przybierają na sile. Niszczone są kościoły i święte figury. Wobec kapłanów stosowana jest przemoc. Jeden z głównych celów to wprowadzenie niczym nieograniczonej tzw. aborcji.

Ogólnopolski Strajk Kobiet szybko przerodził się w antykościelne protesty. Już w ubiegłą niedzielę, zaledwie po dwóch dniach demonstracji, zakłócano Msze święte.

W minionym tygodniu kilkukrotnie atakowano księży i niszczono miejsca sakralne. Do takich zdarzeń dochodzi niemal każdego dnia. Namawiała do tego sama liderka Strajku Kobiet.

– Ależ oczywiście, że trzeba robić to, co się czuje, co się myśli, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli – mówiła Marta Lempart w Radiu Zet.

W Chrząstawie Wielkiej na Dolnym Śląsku zniszczono figury dzieci Fatimskich.

Dziś rano środowiska lewicowe zakłócały porządek przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Późnym popołudniem demonstranci zebrali się tuż pod Radiem Maryja.

– Wiemy, że to jest szczujnia, dzielą, są przeciwko kobietom – stwierdziły protestujące.

Pod adresem katolickiej rozgłośni i jej założyciela płynęły obraźliwe hasła.

Rydzyk ty ch*** nie chcemy ciebie w Toruniu; Radio Maryja w**********” – te wulgarne hasła padły w kierunku radia, które służy Polsce i Polakom. Za tę służbę i głoszenie prawdy katolicką rozgłośnię próbują zniszczyć środowiska liberalno-lewicowe.

– Widać to rosnące zło. Proszę Państwa, to nie jest dialog – to jest anarchia – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

To, co najbardziej niepokoi – jak podkreślił Dyrektor i Założyciel Radia Maryja –  to wykorzystywanie w tych protestach dzieci i młodzieży.

– Jak słyszę te dzieci wypowiadające tak strasznie wulgarne słowa, to aż żal. Dzieci krzyczące. Co będzie z tymi dziećmi, z tymi młodymi? – pytał o. Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie Radia Maryja.

Dlatego potrzebna jest edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Ważna jest także nasza aktywność, bo – jak wskazał redemptorysta – „do zwycięstwa zła wystarczy bierność dobrych”. Tym bardziej, że oczekiwania środowisk lewicowo-liberalnych są coraz większe. Początkowo chodziło tylko o rzekome prawa kobiet. Teraz Lewica zakłada obywatelski komitet. Zebrała już wymagane tysiąc podpisów i wkrótce złoży wniosek o jego rejestrację.

– Wydaje mi się, że tutaj nie tylko chodzi o aborcję, ale chodzi też o kwestie społeczno-polityczne w naszej ojczyźnie – zauważył ks. dr Janusz Chyła, proboszcz parafii w Chojnicach.

W projekt zaangażowały się także lewicowe organizacje, takie jak Aborcyjny Dream Team oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wspólnie chcą zliberalizować obecne przepisy, tak by tzw. aborcja była legalna do 12 tygodnia ciąży.

– Ataki na Kościół i przestrzeń sakralną, także na osoby kapłanów, próbują wyprzeć ze świadomości społecznej ten ostatni bastion, który jest jedyną instytucją w sposób konsekwentny chroniącą ludzkie życie – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Protesty organizowane są zarówno w dużych, jak i małych miastach, np. w Piotrkowie Kujawskim. W tym samym czasie, tuż obok, w kościele, trwała modlitwa za dzieci nienarodzone. Środowiska katolickie w ten sposób odpowiadają na agresywne protesty. W toruńskim sanktuarium odmawiana jest nowenna wynagradzająca. Ruszyła także ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic Nieba”.

– Potrzebujemy interwencji Bożej w naszym kraju, w naszym narodzie – akcentował Maciej Bodasiński, organizator akcji.

Pamiętajmy, że w tym trudnym dla nas katolików czasie ważna jest nasza aktywność i solidarność. Dlatego brońmy naszych świątyń i wspierajmy duszpasterzy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl