fot. pl.wikipedia.org

Parafia na Ursynowie zbiera okulary korekcyjne dla ubogich na Madagaskarze

Do 13 lipca parafia Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie zbiera okulary korekcyjne dla podopiecznych misjonarzy pracujących na Madagaskarze – głosi komunikat opublikowany na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Jak czytamy w komunikacie, wujek jednego z księży pracujących w tej parafii jest od 46 lat misjonarzem na Madagaskarze i właśnie przebywa na urlopie w Polsce. Po powrocie na Madagaskar chce zawieźć zebrane okulary podopiecznym swojej misji.

– Na Madagaskarze okulary są drogie, ludzie nie mają pieniędzy, dlatego z pomocą przychodzą im misjonarze. Niepotrzebne już okulary można przynosić do kancelarii lub zakrystii parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, opisując je słowem „Madagaskar” – napisali autorzy.

Zaznaczyli, że podobne akcje zorganizowali wcześniej m.in. franciszkanie, którzy zebrali 2,5 tys. okularów dla misji w Kenii. Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zebrała w zeszłym roku okulary dla placówek misyjnych w Etiopii, Kamerunie, RPA i Jamajce.

PAP/RIRM

drukuj