Warszawa: prawie 1 mln zł na promocję homoseksualizmu

Władze Warszawy w ostatnich latach wydały niemal 1 mln zł na wspieranie instytucji propagującej homoseksualizm – o sprawie informuje jeden z portali.

Sprawa dotyczy Stowarzyszenia Lambda – kontrowersyjnej organizacji walczącej o prawa gejów i lesbijek. Ratusz kilkakrotnie zawierał z organizacją umowy. Na stronie internetowej Lambdy można przeczytać, że zajmuje się wewnętrznym rozwojem społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer, działając w wymiarze lokalnym i krajowym.

Maciej Wasik, radny miasta stołecznego Warszawy, przypomina, że kilka miesięcy temu na posiedzeniu rady podnosił temat promocji przez miasto mniejszości seksualnych. Wówczas od sekretarza miasta uzyskał zapewnienie, że z budżetu nie idą środki na tego typu promocję.

– Okazuje się, że była to nieprawda. Budżet miejski to ogromna księga. Te pieniądze można w pewien sposób poukrywać. Poza tym pod pozorem współfinansowania różnych projektów organizacji pozarządowych Hanna Gronkiewicz-Waltz przemyciła te pieniądze na promocję homoseksualizmu. Jest to na zasadzie – Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Z jednej strony Hanna Gronkiewicz-Waltz deklaruje swoje przywiązanie do tradycji, do wiary katolickiej, do tego wszystkiego, co niesie wiara chrześcijańska, z drugiej strony finansuje rzeczy, które są z tym absolutnie sprzeczne. Nie wchodząc tutaj nikomu do łóżka, nie ingerując w jego własne prywatne sprawy, nie można pozwolić na to, żeby za pieniądze publiczne promowano homoseksualizm – podkreślił radny Maciej Wąsik.

Przy wydawaniu pieniędzy na ten cel warto zauważyć, że Warszawa jest jednym z najbardziej zadłużonych polskich miast.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl