fot. PAP

Warszawa – Most Łazienkowski przejezdny z końcem października

30 października Most Łazienkowski w Warszawie będzie znów przejezdny taką deklaracje złożyła prezydent stolicy Hanna GronkiewiczWaltz. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy. 

14 lutego tego roku pod Mostem Łazienkowskim wybuchł pożar. Ogień zajął drewniane części konstrukcji mostu i doprowadził do stopienia się asfaltu oraz  poważnych uszkodzeń. Strażacy gasili pożar przez 12 godzin. Po ekspertyzie okazało się, że most nie nadaje się do dalszego użytku i niezbędna jest wymiana konstrukcji.

Zamknięcie głównej przeprawy dla mieszkańców prawobrzeżnej strony Warszawy sparaliżowało komunikację. Mostem jeździło ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę. Obecnie trwa wymiana uszkodzonej konstrukcji.

Pracę na moście będą kontynuowane także po jego otwarciu.

– Według naszego harmonogramu, planujemy oddać ruch w pełnej szerokości. Pewne prace będą prowadzone na chodnikach. Będzie też taka możliwość, że będzie potrzebne wyłączenie któregoś z pasów – wyjaśnia Krzysztof Laskowski, dyrektor ds. mostów firmy Bilfinger Infrastructure.

Remont przeprawy pochłonie 100 mln złotych. Po połowie sfinansują go budżet państwa i stołeczny samorząd. Władze Stolicy nie przewidują objęcia mostu monitoringiem. W sprawie pożaru prokuratura okręgowa Warszawa – Praga prowadzi śledztwo. Pierwsza ekspertyza wykluczyła podpalenie, jednak ta hipoteza nie została jeszcze całkowicie odrzucona.

Spora część warszawiaków z dystansem podchodzi do zapowiedzi prezydent stolicy. Obawiają się, że z mostem łazienkowskim może być podobnie, jak z zalanym tunelem na Wisłostradzie. Termin oddania go do użytku po remoncie przesunięto o pół roku.


TV Trwam News/RIRM

drukuj