fot. twitter.com

Prezydent Warszawy wycofuje się z obietnicy budowy parkingów podziemnych na pl. Bankowym i pl. Konstytucji

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski wycofuje się z obietnicy budowy parkingów podziemnych na placu Bankowym i placu Konstytucji w Warszawie. O sprawie informuje stołeczny radny PiS-u i wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który w tej sprawie wystosował interpelację do warszawskiego Ratusza.

Budowa parkingów m.in. pod pl. Bankowym i pl. Konstytucji oraz zazielenianie tych terenów był jednym z pomysłów w kampanii wyborczej prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Rezygnację z inwestycji Ratusz tłumaczy w odpowiedzi na interpelację radnego Kalety mniejszym niż zakładano zainteresowaniem potencjalnych inwestorów.

To nie jedyna obietnica prezydenta stolicy, z której Rafał Trzaskowski się wycofuje – mówi Sebastian Kaleta.

– Wiemy, że Rafał Trzaskowski wycofuje się z obietnic po 10 miesiącach od wyborów. Kolejna obietnica, która – wiemy na pewno – nie rozstanie zrealizowana. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której obietnica wprowadzenia jakiegoś programu inwestycji była bardzo zdecydowana, jednoznaczna, a po wyborach Rafał Trzaskowski się z niej wycofuje. Już teraz miały być bezpłatne żłobki dla wszystkich dzieci w Warszawie, tak żeby każde dziecko mogło korzystać z bezpłatnego żłobka. Ciągle nie ma bezpłatnych biletów komunikacji miejskiej dla licealistów i w odpowiedzi na moją interpelację w ubiegłym tygodniu zostałem poinformowany, że Warszawa ma za mało pieniędzy w budżecie na te propozycje, bo rząd PiS obniża podatki. W sytuacji kiedy Warszawa dzięki naszym rządom ma 3 mld złotych więcej w ostatnich 3 latach – podkreśla Sebastian Kaleta.     

Stołeczny Ratusz przekazał Sebastianowi Kalecie, że zdecydował się na wybudowanie poziemnych miejsc parkingowych tylko w dwóch z ośmiu lokalizacji – pod ul. Słowackiego przy pl. Wilsona oraz pod pl. Powstańców Warszawy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl