fot. facebook.com

Trwa 11. Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa „Od Krzyża do Krzyża – Od Bałtyku do Tatr”

Trwa 11. Ogólnopolska Pielgrzymka Motocyklowa „Od Krzyża do Krzyża – Od Bałtyku do Tatr”. Wczoraj motocykliści dotarli do Torunia, gdzie dziś w planie mieli uczestnictwo we Mszy św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Pielgrzymi są w drodze już drugi dzień. Jadą z nadmorskiego Pustkowa, gdzie znajduje się kopia krzyża giewonckiego. Ich celem jest Giewont i Msza św. na jego szczycie. Po Toruniu, kolejnym punktem, do którego chcą dziś dotrzeć, jest Góra Św. Anny.

Pomysłodawcą Motocyklowej Pielgrzymki „Od Krzyża do Krzyża – Od Bałtyku do Tatr” jest ks. abp Andrzej Dzięga – mówił ks. Bartosz Adamiak, jeden z jej organizatorów.

– Inicjatorem i pomysłodawcą był ks. abp Andrzej Dzięga, który pewnego razu spotkał się z księdzem Wiesławem Dykiem oraz motocyklistami, którzy byli wokół niego zgromadzeni i dał pewien impuls, aby zorganizować takie pielgrzymowanie w myśl znanej polskiej pieśni „Od Bałtyku po gór szczyty”. Pustkowo posiada większą replikę krzyża giewonckiego, stąd też te dwa punkty. Trudno byłoby o inne, zwłaszcza że nad Bałtykiem, nad samym brzegiem morza stoi ten krzyż – Bałtycki Krzyż Nadziei – podkreślił ks. Bartosz Adamiak.

Każdego roku uczestnicy pielgrzymki przemierzają inną trasę. Tegoroczna wiedzie przez centrum Polski. Liczy blisko 2 tys. km. Do Zakopanego motocykliści dotrą jutro. Hasło, które przyświeca pielgrzymom, brzmi: „W mocy Bożego Ducha”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl