Warszawa: Konferencja „Powstań Polsko”

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizuje dziś na Warszawskiej Woli  III Konferencję „Powstań Polsko”. Wydarzenie wpisuje się w trzydniową pielgrzymkę krucjaty.

Uczestnicy konferencji spotkają się o godz. 15 przy figurze Jezusa Miłosiernego. Tam odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie w kościele św. Józefa sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki przejdą na skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Deotymy. Tam rozpoczną się prelekcje dotyczące kontroli wyborów. Zaplanowano także patriotyczny koncert.

Jadwiga Lepieszo z sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zwróciła uwagę na potrzebę angażowania się katolików w kontrolę wyborów.

– Ponieważ są wybory Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaangażowała się w Ruch Kontroli Wyborów. Chcemy, żeby wszystko przebiegało sprawiedliwie. Jako katolicy nie chcemy być bierni. Chcemy uczestniczyć w komisjach wyborczych, bo w taki sposób możemy się zaangażować jako obywatele i jako katolicy – powiedziała Jadwiga Lepieszo z sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

Jutro natomiast ulicami Warszawy przejdzie Marsz Patriotów. Poprzedzi go Msza św. o godz. 11:00 przed Krzyżem Traugutta. Następnie zgromadzeni przejdą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Most Poniatowskiego przed Krzyż Katyński przy sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Pradze.

III Konferencja Powstań Polsko

RIRM

drukuj