fot. twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: Miał prawie pół kilograma narkotyków; został zatrzymany

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu funkcjonariusze amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz heroinę – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak poinformowała mł. asp. Irmina Sulich północnoprascy policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w związku z działaniami przeciw przestępczości narkotykowej, od jakiegoś czasu obserwowali 26-letniego mężczyznę.

„Kilka dni temu policjanci skontrolowali jego mieszkanie” – podała policjantka.

U mężczyzny znaleziono niemal pół kilograma narkotyków.

„Podczas przeszukania lokalu, kryminalni znaleźli kilkadziesiąt zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością substancji zabronionych, natomiast kolejne znaleźli na strychu i w piwnicy. Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom laboratoryjnym. Okazało się, że to 120 gramów amfetaminy, 91 gramów marihuany, 221 gramów haszyszu oraz 26 gramów heroiny” – wyliczyła.

Wskazała, że podczas policyjnych działań 26-latek został zatrzymany.

„Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie przez prokuratora zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających” – podkreśliła.

Wobec 26-letniego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. złotych.

Za zarzucany mu czyn może grozić do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl