fot. PAP

Trwa kampania przed II turą wyborów

Mimo wielu nieprawidłowości, jakie występowały podczas wyborów samorządowych, a także ciągłych problemów przy liczeniu głosów, trwa kampania wyborcza przed II turą.

Nie jedna, a trzy debaty – taką propozycję przedstawił Hannie Gronkiewicz-Waltz  kandydat PiS na prezydenta Warszawy.

Jacek Sasin odniósł się w ten sposób do apelu prezydent stolicy o debatę na temat przyszłości Warszawy oraz wykorzystania funduszy europejskich. Poseł wyraził zaniepokojenie faktem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz próbuje zawęzić tematykę dyskusji.

– Nie możemy dopuścić do tego, żeby ta debata ograniczała się tylko i wyłącznie do spraw funduszy europejskich oraz do spraw dotyczących   przyszłości i rozwoju Warszawy w dłuższej perspektywie. To są sprawy ważne i oczywiście o nich też trzeba mówić. Na pewno nie można się jednak do tych spraw ograniczać. Ja traktuję to jako chęć ucieczki przez panią prezydent Gronkiewicz-Waltz od poważnej rozmowy o problemach Warszawy – powiedział Jacek Sasin, kandydat PiS na prezydenta stolicy.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 30 listopada. W I turze na Hannę Gronkiewicz-Waltz głosowało 47,19 proc. warszawiaków, na Jacka Sasina – 27,71 proc.

RIRM

drukuj