W.Brytania/Hakerzy przetestują zabezpieczenia systemów bankowych

W ciągu najbliższych kilku miesięcy hakerzy będą atakowali systemy komputerowe brytyjskich banków, usiłując wykraść informacje o milionach klientów. Tym razem nie muszą jednak obawiać się policji – chodzi o całkiem legalne przetestowanie zabezpieczeń w bankach.

Stephen Bonner z ekipy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w KPMG (międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych) zwrócił uwagę, że po raz pierwszy zabezpieczenia banków będą testowane „na żywo”, a nie w ramach bezpiecznych symulacji.

Przestępczość komputerowa powoduje w skali globalnej straty wysokości 445 miliardów USD rocznie – wskazuje Ośrodek Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Banki są szczególnie narażone, mimo że wydają co roku setki milionów dolarów na zabezpieczenia swoich systemów.

Inicjatorem przetestowania przez hakerów zabezpieczeń banków jest Bank of England, który w czerwcu br. przedstawił ramowe zasady radzenia sobie z cybernetycznymi zagrożeniami, obejmujące m.in. dzielenie się przez rząd z instytucjami finansowymi informacjami wywiadowczymi istotnymi dla bezpieczeństwa systemów komputerowych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl