fot. pixabay.com

Śląskie: przestępca, który był ścigany czerwoną notą Interpolu został przekazany stronie polskiej

54-latek, który był ścigany czerwoną notą Interpolu i został zatrzymany w Wielkiej Brytanii dzięki ustaleniom policjantów z Częstochowy, został przekazany stronie polskiej. Mężczyzna ma na koncie m.in. rozbój, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe.

Jak podała częstochowska policja, mężczyzna został przed laty skazany przez polski sąd i odsiedział część wyroku. Później sąd zgodził się jednak na warunkowe zwolnienie go z odbycia pozostałej części kary. Gdy mężczyzna wyszedł na wolność i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, częstochowski sąd odwołał warunkowe zwolnienie i wydał za nim list gończy.

Na trop poszukiwanego wpadli kryminalni z Częstochowy. Ustalenia wskazywały, że 54-latek ukrywa się poza granicami Polski, dlatego wszczęto poszukiwania międzynarodowe czerwoną notą Interpolu.

„Dzięki zaangażowaniu policjantów z częstochowskiego referatu poszukiwań ustalono, że przebywa on na terytorium Wielkiej Brytanii. Zdobyte informacje przekazali za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji brytyjskim organom ścigania” – poinformowała częstochowska komenda.

Mężczyzna został zatrzymany w Wielkiej Brytanii pod koniec 2020 r., teraz – po prawie dwóch latach – został przekazany stronie polskiej. W więzieniu spędzi najbliższe 1,5 roku, wcześniej odsiedział kilka lat. Jak podaje policja, 54-latek ma na koncie rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe, popełnione kilkanaście lat temu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl