fot. pixabay.com

Rusza nabór wniosków w ramach Funduszu Młodzieżowego

W tym roku na Fundusz Młodzieżowy przeznaczono 10 mln złotych. To nowa oferta, która ma zwiększyć zaangażowanie młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życiu publicznym.

Minister Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, powiedział, że fundusz opiera się na trzech filarach. Pierwszy dotyczy aktywizacji młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego.

Drugi zakłada wsparcie projektów młodzieżowych organizacji pozarządowych. Chodzi m.in. o takie działania jak aktywność na rzecz solidarności międzypokoleniowej czy edukacji obywatelskiej.

Trzeci filar dotyczy wzmacniania kompetencji organizacji młodzieżowych.

Tutaj chodzi o różnego rodzaju działania, które powodują, że taka organizacja jest bardziej profesjonalna. Chodzi m.in. o: pozyskiwanie funduszy, szkolenia, kwestie związane z tworzeniem wizerunku, zarządzaniem zespołem. Różnego rodzaju także środki trwałe, nabywanie zasobów, które mają na celu poszerzenie skali działań organizacji młodzieżowych. Mamy te trzy filary, na których opiera się nasz fundusz i serdecznie zapraszamy do aplikowania o środki – mówi Piotr Mazurek.

Program został przygotowany w odpowiedzi na postulaty młodzieży, które podnoszono podczas Konsultacji strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia. Wzięło w nich udział ok. 30 tys. osób.

Program będzie realizowany w latach 2022-2033. Od przyszłego roku jego budżet roczny będzie sięgać 20 mln złotych.  Operatorem programu został Narodowy Instytut Wolności.

O środki można wnioskować do 12 września do godz. 16.00 poprzez specjalny generator NIW-u.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Narodowego Instytutu Wolności i Komitetu ds. Pożytku Publicznego

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl