Śląskie: Policja rozbiła grupę czerpiącą korzyści z prostytucji

Śląscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji – wkroczyli do jednego z klubów nocnych i miejsc zamieszkania członków szajki. Zatrzymanych zostało sześć osób – podał w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

Nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej działającej na Śląsku od kilku miesięcy pracowali kryminalni z Wodzisławia Śląskiego wraz z zespołem zwalczającym handel ludźmi z komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Po zebraniu informacji i dowodów przeciwko gangowi, w ostatnich dniach wkroczyli do akcji, w której brało udział ponad 50 funkcjonariuszy, wśród nich antyterroryści i przewodnicy z psami do wykrywania narkotyków.

Policjanci weszli do jednego z nocnych klubów i mieszkań osób powiązanych z grupą. Zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Zabezpieczyli także środki odurzające oraz gotówkę w walucie polskiej i zagranicznej, która mogła pochodzić z przestępstw.

Trzech członków grupy – w tym jedna z zatrzymanych kobiet – zostało aresztowanych przez sąd. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policji. Wszyscy usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im za to do 5 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

PAP/RIRM

drukuj