fot. twitter.com

MSWiA: Tomasz Trawiński nowym wojewódzkim komendantem policji we Wrocławiu

Nadinspektor Tomasz Trawiński został nowym komendantem wojewódzkim policji we Wrocławiu. Powołał go na to stanowisko szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak – poinformowało PAP biuro prasowe resortu. Trawiński był komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu.

Resort podał w komunikacie przesłanym PAP, że nadinsp. Trawiński pracuje w policji od 1991 r. – rozpoczął służbę 1 grudnia 1991 r. jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto.

Nowy wojewódzki komendant we Wrocławiu przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej – był dzielnicowym, kierownikiem referatu, naczelnikiem wydziału prewencji i sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a w 2006 r. awansował na zastępcę komendanta Miejskiego w tym mieście. W 2010 r. został komendantem powiatowym policji w Rawiczu, w kwietniu 2012 r. zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, a od lutego 2016 r. w Poznaniu – przypomniało biuro prasowe MSWiA.

Tomasz Trawiński ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, jest też absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz kierunku zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W poniedziałek – w związku z okolicznościami śmierci przed rokiem, na komisariacie we Wrocławiu 25-letniego Igora Stachowiaka – szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę ds. prewencji oraz komendanta miejskiego we Wrocławiu.

Biuro Prasowe MSWiA podało, ze komendant główny policji powierzył pełnienie obowiązków szefa wielkopolskiej policji dotychczasowemu pierwszemu zastępcy Trawińskiego inspektorowi Piotrowi Mące.

PAP/RIRM

drukuj