fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Mazowieckie: Policja zatrzymała 48-latka, który miał na posesji pół miliona podrobionych papierosów

Policjanci z Wołomina zatrzymali 48-latka, u którego na posesji ujawnili 480 tysięcy sztuk podrobionych papierosów z logo znanego koncernu tytoniowego, a także kilka ton krajanki tytoniowej i tzw. odpady papierosowe, z których tytoń odzyskiwał. W wyniku działalności mężczyzny Skarb Państwa mógł stracić 2,4 mln zł.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek przekazał, że funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację dotyczącą „posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej”.

„Papierosy miały znajdować się na terenie prywatnej posesji w gminie Jadów. Policjanci postanowili to sprawdzić. Kila dni temu udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali 48-letnią kobietę, którą poinformowali o celu wizyty. Chwilę później na miejsce przybył też właściciel posesji w towarzystwie drugiego mężczyzny. Funkcjonariusze dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W jednym z nich policjanci ujawnili wyroby tytoniowe w postaci gotowych papierosów za naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi znanej światowej marki tytoniowej” – przekazał asp.szt. Sitek.

Funkcjonariusze znaleźli łącznie 480 tysięcy sztuk papierosów, 1,8 tony odpadów związanych z wytwarzaniem papierosów i 1,6 tony krajanki tytoniowej oraz kartony, w których znajdowały się opakowania do papierosów. W pomieszczeniu była także profesjonalna maszyna, której używa się do odzyskiwania tytoniu z odpadów papierosowych.

Właściciel posesji i jego 37-letni towarzysz zostali zatrzymani, ale ten drugi ostatecznie ma w sprawie status świadka.

„48-latek usłyszał zarzuty z ustawy Kodeksu karno-skarbowego, w tym nabywania, przechowywania, przewożenia lub przesyłania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego oraz uchylania się od obowiązku podatkowego, zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu” – podał asp.szt. Sitek.

Mężczyzna został objęty dozorem, musi meldować się na komendzie raz w tygodniu.

Policja ustaliła, że w wyniku działania mężczyzny straty Skarbu Państwa z tytułu niepłaconej akcyzy oraz podatku VAT mogły wynieść blisko 2,4 mln złotych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl