fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

KGP: Policjanci szkolili żołnierzy; m.in. jak używać tarczy

Podlascy policjanci szkolili żołnierzy z 18. Pułku Logistycznego m.in. jak używać tarczy i poprawnie działać w pododdziale zwartym – poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Rzecznik Komendy Głównej Policji przypomniał, że codziennie kilka tysięcy policjantów strzeże granicy polsko-białoruskiej.

„Mundurowi, którzy pozostali w jednostkach pełnią normalną służbę, ale też znajdują czas, by szkolić innych mundurowych” – podkreślił inspektor Mariusz Ciarka.

„Policjanci z Łomży i instruktorzy z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku spotkali się z żołnierzami z 18. Pułku Logistycznego z Łomży, z którymi podzielili się wiedzą i doświadczeniem” – przekazał.

Wskazał, że żołnierze mogli między innymi zapoznać się, jak działać w policyjnym pododdziale zwartym, jak chronić się przed lecącymi kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

„Ponadto dowiedzieli się jak używać tarcz, tworzyć kordony, czy też jak powinna wyglądać poprawna i skuteczna tyraliera” – podał.

„Żołnierze mogli w sposób praktyczny przećwiczyć ugrupowania i szyki policyjne stosowane podczas różnego rodzaju działań policyjnych i zabezpieczeń” – dodał rzecznik KGP.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl