fot. PAP/Artur Reszko

Podlaskie: Policja zatrzymała czterech kolejnych kurierów przewożących migrantów

Czterech kolejnych kurierów – obywateli Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Niemiec – przewożących osoby nielegalnie przebywające w kraju zatrzymała podlaska policja. W autach przewozili łącznie 33 osoby.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w miejscowościach Wiercień, Kleszczele, Narew i Bielsk Podlaski – podał dziś rano zespół prasowy podlaskiej policji.

Obywatel Wielkiej Brytanii, zatrzymany do kontroli w miejscowości Wiercień, przewoził w aucie ośmiu Irakijczyków.

Policjanci z Olsztyna, zatrzymali do kontroli toyotę, którą kierował obywatel Szwecji przewożący dziesięciu Irakijczyków.

Także Irakijczyków przewoził zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z Krakowa kierowca volkswagena. Obywatel Niemiec przewoził w aucie dziewięć osób.

Natomiast policjanci z Katowic zatrzymali Kleszczelach do kontroli forda, którym kierował obywatel Ukrainy.

„Na tego kierowcę czekały osoby w miejscu, skąd miał je odebrać” – podała policja.

Miał przewieźć sześciu Irakijczyków.

Dotychczas, od początku kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy, policja zatrzymała w Podlaskiem ponad 260 osób w związku z pomocnictwem przy przekraczaniu granicy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl