fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Podlaskie: policja zatrzymała Polaka przewożącego osoby nielegalnie przebywające w kraju

Obywatela Polski przewożącego osoby, które nielegalnie przekroczyły polsko-białoruską granicę – zatrzymała w Podlaskiem policja. W aucie przewoził pięć osób.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Olchowicze (powiat siemiatycki) podczas policyjnej kontroli audi – poinformował dziś rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

„Polak, który siedział za kierownicą, przewoził pięć osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. To czterej obywatele Egiptu i jeden obywatel Syrii” – podał Krupa.

Dodał też, że kierowca został zatrzymany, a jego pojazd trafił na policyjny parking.

Od początku kryzysu migracyjnego, czyli od jesieni 2021 roku, na podlaskim odcinku granicy polsko-białoruskiej policja zatrzymała – jak podał Krupa – łącznie 388 osób, podejrzanych o pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy grozi do ośmiu lat więzienia.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl