fot. https://twitter.com/Policja_KSP

KSP: Dwóch obywateli Holandii zatrzymanych za oszustwo na 300 tys. euro

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch obywateli Holandii podejrzanych o oszustwo i fałszowanie pieniędzy – poinformował w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że mężczyźni oszukali obcokrajowca mieszkającego w Polsce na 300 tysięcy euro.

„W ostatnich dniach policjanci Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o oszustwo, fałszowanie pieniędzy oraz próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów euro” – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Nadkomisarz powiedział, że mechanizm oszustwa polegał na pokazaniu prawdziwych banknotów, następnie przekazaniu identycznie wyglądających pakietów z umieszczonymi na wierzchniej i spodniej stronie prawdziwych banknotów, w środku natomiast były falsyfikaty.

Obywateli Holandii zatrzymano w jednym z warszawskich hoteli.

„Funkcjonariusze ustalili, że już wcześniej ta dwójka oszukała obcokrajowca zamieszkałego w Polsce na 300 tysięcy euro” – podkreślił policjant.

„Z ustaleń mundurowych wynikało, że sprawcy używając sprawdzonej już metody planują dokonać kolejnego przestępstwa. Kryminalni zabezpieczyli też torbę podróżną z zawartością pakietów z banknotami” – podał.

Po zatrzymaniu 22- i 23-letni mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa i fałszowania pieniędzy. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucane czyny może im grozić nawet 10 lat więzienia.

PAP

drukuj