fot. pixabay.com

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej uratowali dwóch mężczyzn, którym groziło wyziębienie

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej udzielili pomocy dwóm mężczyznom, którym groziło wyziębienie – poinformowała Anna Zięcik z zespołu prasowego małopolskiej policji. 68-latek z gminy Lanckorona od kilku dni nie ogrzewał mieszkania, rozchorował się i nie był w stanie wstać z łóżka. Z kolei 37-latek zasnął na przystanku w Barwałdzie.

Kilka dni temu dzielnicowy z komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas patrolu, odwiedził mieszkającego samotnie mężczyznę, aby sprawdzić jak sobie radzi.

„Okazało się, że 68-latek rozchorował się i nie był w stanie wstać z łóżka. W mieszkaniu było bardzo zimno. Kontakt z mężczyzną był utrudniony, mówił nielogicznie, nie wiedział, jak się nazywa. Policjant natychmiast wezwał na miejsce karetkę pogotowia, której załoga zabrała chorego do szpitala” – przekazała AnnaZięcik.

Tego samego dnia inny policjant z Kalwarii w czasie wolnym od służby, zauważył leżącego na przystanku w Barwałdzie mężczyznę. Jak się okazało, 37-latek był nietrzeźwy i zasnął. Mężczyzna nie miał pojęcia, gdzie się znajduje. Funkcjonariusz poinformował dyżurnego komisariatu, który skierował na miejsce patrol. 37-latek został przekazany pod opiekę rodziny.

Policjanci apelują o to, by nie być obojętnym na los innych, zwłaszcza kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury i wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Jeśli widzimy kogoś, kto może potrzebować pomocy, powinniśmy zadzwonić na numer alarmowy 112.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl