fot. sxc.hu

Podejrzani ws. pobicia pielgrzyma schwytani

Schwytano kolejnego ze sprawców brutalnie pobitego pielgrzyma. Do zdarzenia doszło w Staniszewie niedaleko Kartuz w województwie pomorskim. Pobity pielgrzym odzyskał przytomność. Wcześniej jednak przeszedł operację usunięcia krwiaka mózgu.

Funkcjonariusze komendy powiatowej w Kartuzach zatrzymali jednego ze sprawców pobicia pielgrzyma ze Staniszewa. Prokurator przedstawił mu zarzut z art. 158 paragraf 2 KK i przesłuchał go w charakterze podejrzanego. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Po wykonaniu czynności prokurator złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Kartuzach o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanego – powiedział Remigiusz Signerski, zastępca prokuratora rejonowego w Kartuzach.

Do wniosku przychylił się już sąd i wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego o pobicie pielgrzyma na okres trzech miesięcy. Postępowanie toczy się także wobec drugiego z podejrzanych. To jednak nie koniec.

– Według naszych ustaleń, prawdopodobnie w tym zdarzeniu uczestniczyły 4 osoby. Posiadamy już ich dane osobowe i zatrzymanie ich jest w zasadzie kwestią czasu – dodał Remigiusz Signerski.

Schwytani dotąd podejrzani o pobicie pielgrzyma to młodzi mężczyźni w wieku 22 lat. Jeden z nich złożył obszerne wyjaśnienia, jednak ich treść poznamy dopiero po przesłuchaniu wszystkich podejrzanych w sprawie. Następnie będą się tłumaczyć przed sądem.

– Zarzut, który przedstawiono podejrzanym, to zarzut pobicia ze skutkiem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – zaznaczył Remigiusz Signerski.

Do brutalnego pobicia młodego pielgrzyma, który wraz z grupą wiernych szedł z Banina do Sianowa, doszło w Staniszewie niedaleko Kartuz. Zajście miało miejsce w godzinach nocnych. Przyczyną pobicia miała być sprzeczka, którą wszczęli napastnicy gdy pielgrzymi pytali o drogę w miejscowym sklepie. Pobity pielgrzym długo nie odzyskiwał przytomności. Przeszedł skomplikowaną operację usunięcia krwiaka mózgu. Obecnie jest przytomny, jednak nie wiadomo, czy powróci do pełni zdrowia.

 

 

TV Trwam News

drukuj