Poznań: Policja zatrzymała podejrzanego ws. strzelaniny

Wielkopolscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego ws. użycia broni w trakcie strzelaniny, do której doszło 10 sierpnia na stacji benzynowej w Baranowie. 39-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa; postrzelony mężczyzna trafił do szpitala.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował dziś, że 39-latek został zatrzymany we wtorek w jednej z podpoznańskich miejscowości.

„Materiał dowodowy, którym dysponują policjanci, wskazuje, że zatrzymany użył broni wobec innego mężczyzny, który został ranny w nogę. Jedna z wersji, jaką przyjmujemy, jest taka, że mogły to być porachunki. Zatrzymany nie był wcześniej karany, zajmuje się handlem autami i częściami samochodowymi” – podał Borowiak.

Jak dodał, na podstawie zebranych przez policję dowodów prokurator sformułował zarzut usiłowania zabójstwa. W czwartek sąd aresztował podejrzanego.

W czwartek w ub. tygodniu postronne osoby poinformowały policję o strzałach w okolicy stacji benzynowej w Baranowie. Po dotarciu na miejsce patrolu okazało się, że zarówno sprawca, jak i pokrzywdzony uciekli z miejsca zdarzenia. Nieco później ze szpitala nadeszła wiadomość, ze ranny mężczyzna sam zgłosił się do lekarza.

 PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl