fot. policja.pl

Trwa policyjna akcja „TIR”

W całym kraju ruszyła policyjna akcja „TIR”. Funkcjonariusze wzmożoną kontrolą objęli samochody ciężarowe. Zintensyfikowane działania policjanci prowadzą codziennie od godziny 6.00 do 22.00 na drogach ekspresowych i autostradach.

Karani będą ci kierowcy ciężarówek, którzy mimo zakazu wyprzedzają się i blokują ruch. Konsekwencją tych wykroczeń może być mandat w wysokości 500 zł i nawet 6 punktów karnych. Kontrolowana będzie też trzeźwość kierujących pojazdem.

Mł. insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji, wskazał, że akcja to odpowiedź na oczekiwania uczestników ruchu drogowego.

Te działania ukierunkowane są na kierowców samochodów ciężarowych. Jest to odpowiedź na oczekiwania społeczne, na wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bardzo często, podróżując polskimi autostradami czy drogami ekspresowymi, możemy zauważyć samochody ciężarowe – nie tylko z Polski, ale i z sąsiednich państw – gdzie te pojazdy wyprzedzają się nawzajem. Często trwa to bardzo długo. Za tymi pojazdami tworzą się korki. Te samochody często przekraczają prędkość, nie zastosowując się do obowiązujących przepisów – powiedział Mariusz Ciarka.

Policyjną akcje „TIR” zleciło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wzmożone kontrole samochodów ciężarowych na autostradach i drogach ekspresowych potrwają do odwołania.

 

RIRM

drukuj