Śląska policja zatrzymała kolejnych członków gangu narkotykowego

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 4 kolejnych członków gangu na dużą skalę handlującego narkotykami. Znaleźli też 25 kg narkotyków.

Jak podała dziś śląska policja, podejrzani usłyszeli łącznie 20 zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami. Grozi im do 12 lat więzienia.

W czwartek rano katowiccy kryminalni weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Zabrzu i w sąsiednich miastach. W skoordynowanej akcji zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 27 do 45 lat. W mieszaniu jednego zatrzymanych znaleźli marihuanę, kokainę i mefedron, a także 15 tys. zł. Gotówkę zabezpieczyli na poczet przyszłych kar.

Mężczyzn funkcjonariusze doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Tam podejrzani usłyszeli 20 zarzutów. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu środków odurzających, a także innych przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźni trafili pod dozór policji.

To kolejne zatrzymania zorganizowanej grupy przestępczej w sprawie rozpracowanej w marcu tego roku. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozbili wtedy szajkę zajmującą się rozprowadzaniem środków odurzających i psychotropowych w woj. śląskim.

Zatrzymano wówczas 11 członków gangu, znaleziono ponad 25 kg różnych narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 700 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien śledczy zabezpieczyli też ponad 100 tys. zł w gotówce.

PAP/RIRM

drukuj