Prokurator Bogdan Święczkowski po spotkaniu z Komisją Wenecką

Ustawa o policji sprawdza się w praktyce, a jednocześnie zapewnia w całości respektowanie podstawowych praw i wolności obywatelskich – powiedział prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po spotkaniu z delegacją Komisji Weneckiej.

Przedstawiciele instytucji międzynarodowej przyjechali po raz kolejny do Polski. Tym razem przyglądają się ustawie, która zmienia zasady kontroli operacyjnej.

Opozycja parlamentarna podniosła, że Polacy będą inwigilowani bez ograniczeń.

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po spotkaniu z członkami delegacji Komisji Weneckiej zaznaczył, że jest zadowolony z przebiegu rozmów.

Cieszę się, że zostałem wysłuchany z życzliwością i zrozumieniem. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Wskazałem na spotkaniu, że omawiana nowelizacja oraz nowe Prawo o prokuraturze wbrew doniesieniom niektórych mediów, czy komentatorów życia publicznego, w sposób realny zwiększyły kontrolę nad działaniami operacyjno-rozpoznawczymi policji i innych służb przez prokuraturę. Następstwem tych zmian jest m.in. utworzenie w Prokuraturze Krajowej po raz pierwszy w historii wydziału nadzoru nad czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi – powiedział Bogdan Święczkowski.

Z wnioskiem o przygotowanie opinii na temat ustawy o policji wystąpił Komitet Monitorujący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w styczniu tego roku.

Komisja Wenecka ma przyjąć opinię ws. polskiej ustawy o policji na sesji plenarnej w dniach 10-11 czerwca.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl