fot. pixabay.com

Woj. małopolskie: nieletnia z narkotykami; policja prosi o nadzór nad dziećmi

16-letnią mieszkankę gminy Chełmek, która miała przy sobie marihuanę, zatrzymali oświęcimscy policjanci. Dziewczyna odpowie za to przed sądem dla nieletnich – podała w czwartek policja w Oświęcimiu, która zaapelowała do rodziców o czujność i nadzór nad dziećmi.

Nastolatka została zatrzymana w poniedziałek po południu, gdy dzielnicowi wykonywali obchód dzielnicy Błonie w Oświęcimiu. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” sprawdzali brzeg rzeki Soły oraz osiedlowe place zabaw. Przechodząc obok trzyosobowej grupki nastolatków dostrzegli, że w dłoniach trzymają szklane lufki, a w chwili, gdy mundurowi zaczęli się do nich zbliżać, dyskretnie odrzucili je od siebie. [czytaj więcej]

„Podczas legitymowania okazało się, że są to oświęcimianie w wieku 17 i 18 lat, a także 16–letnia mieszkanka gminy Chełmek. Policjanci wyczuli woń marihuany. Taki właśnie środek odurzający znaleźli potem w portfelu nastolatki, którą zatrzymali, a następnie przekazali rodzicom. Jej sprawa trafiła wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu” – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji, asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Policjanta zaapelowała do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie nastoletnich pociech.

„Często czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami lub alkoholem, co w przypadku osoby do 18. roku życia stanowi przejaw demoralizacji. Zażywanie narkotyków stanowi dodatkowo czyn karalny” – zaznaczyła asp. szt. Małgorzata Jurecka.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl