fot. twitter.com

Policja: w piątek na drogach – 51 wypadków, dwie ofiary śmiertelne

W piątek do godziny 18.00 na drogach w całej Polsce doszło do 51 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 74 zostały ranne – przekazał zespół prasowy KGP. Funkcjonariusze zatrzymali też 155 nietrzeźwych kierowców.

Jak przekazał komisarz Dawid Marciniak, piątek jest drugim dniem, w którym na drogach w całym kraju prowadzona jest akcja „Znicz”. Wzmożone działania służb potrwają do niedzielnego wieczoru; bierze w nich udział około pięciu tysięcy policjantów drogówki wspieranych przez funkcjonariuszy innych specjalności oraz Żandarmerię Wojskową. Funkcjonariusze będą działali przede wszystkim w okolicach cmentarzy i na drogach dojazdowych do nich.

Podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wskazał, że priorytetem tegorocznej akcji „Znicz” jest taka regulacja ruchu, aby pojazdy przemieszczały się płynniej.

„Drugim naszym zadaniem będzie reagowanie w szczególności na tych, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego, czyli na te najbardziej agresywne wykroczenia” – powiedział.

Policjanci mają również sprawdzać stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Szczególną uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców.

PAP

drukuj