fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Szef MSWiA spotkał się z Komendantem Głównym Policji ws. przerwanego meczu w Poznaniu

Szef MSWiA Joachim Brudziński spotkał się z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem w związku z przerwanym w niedzielę meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa – podał w poniedziałek resort spraw wewnętrznych. Zwołana zostanie Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych.

Do zdarzenie doszło w Poznaniu; w 77. minucie sędzia przerwał spotkanie z powodu rac rzucanych przez poznańskich kibiców na murawę. Kilka minut później kilkudziesięciu fanów „Kolejorza” wbiegło na boisko. W tym momencie na murawie pojawili się policjanci, którzy zaczęli zaprowadzać porządek.

„Obecnie trwa spotkanie ministra Joachima Brudzińskiego z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem, Komendantem Głównym Policji, w związku z wydarzeniami, do których doszło podczas wczorajszego meczu piłkarskiego na stadionie Lecha w Poznaniu” – poinformowało w poniedziałek MSWiA.

Dodano, że szef resortu spraw wewnętrznych polecił wiceministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, przewodniczącemu Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych, zwołanie posiedzenia Rady, aby omówić sytuacje, do której doszło podczas meczu Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Jak podało MSWiA, poznańska policja prowadzi czynności operacyjno-rozpoznawcze i analizuje nagrania z monitoringu na stadionie, by zidentyfikować osoby, które w niedzielę podczas rzucały środki pirotechniczne i wbiegły na murawę stadionu.

PAP/RIRM

drukuj