Afganistan: co najmniej 16 zabitych w ataku na firmę budowlaną

Co najmniej 16 osób zginęło, a cztery zostały ranne w środę w ataku niezidentyfikowanych na razie napastników na firmę budowlaną w pobliżu lotniska w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu – poinformowały lokalne władze.

Najpierw około godz. 5.00 rano (godz. 1.30 w Polsce) dwaj zamachowcy samobójcy, wyposażeni w kamizelki z materiałami wybuchowymi, wysadzili się w powietrze przed bramą wjazdową afgańskiej firmy budowlanej MQ pod Dżalalabadem; następnie trzej inni napastnicy wtargnęli na teren przedsiębiorstwa i otworzyli ogień – przekazał rzecznik władz prowincji Nangarhar, Attahullah Chogjani.

Atak zakończył się po ponad pięciu godzinach, ale agencja AP podała, że trwało jeszcze zabezpieczenie terenu.

Wszystkie ofiary śmiertelne to pracownicy MQ, w tym kilku ochroniarzy firmy. Zginęli też wszyscy napastnicy.

Cztery osoby zatrudnione w firmie z obrażeniami przewieziono do szpitala; są w stanie krytycznym – przekazał inny przedstawiciel władz lokalnych Sohrab Kaderi.

Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku. Associated Press zauważa jednak, że na wschodzie Afganistanu, a zwłaszcza w Nangarharze, działają talibowie oraz lokalna filia tzw. Państwa Islamskiego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl