Na Podkarpaciu przywróconych zostanie pięć posterunków policji

Pięć posterunków policji zostanie przywróconych na Podkarpaciu. Pierwsze zostaną ponownie otwarte posterunki w Korczynie i Wiśniowej, ma to nastąpić w przyszłym miesiącu – poinformowała rzeczniczka prasowa podkarpackiej policji kom. Marta Tabasz-Rygiel.

W latach 2008-2014 na Podkarpaciu reorganizacja objęła 50 posterunków policji. 39 posterunków zlikwidowano, a 11 przekształcono w komisariaty policji czyli jednostki większe, w których służba pełniona jest całodobowo. Tam, gdzie nie było posterunków tworzono rewiry dzielnicowych lub punkty przyjęć.

Jak podkreśliła Marta Tabasz-Rygiel, obecnie zapadła decyzja o reaktywowaniu w regionie pięciu posterunków policji.

„W najbliższym czasie, bo już w październiku planujemy otwarcie posterunków w Korczynie (pow. krośnieński) i Wiśniowej (pow. strzyżowski). W następnym roku zaplanowano przywrócenie posterunków w Niebylcu, Chorkówce i Polańczyku” – dodała Marta Tabasz-Rygiel.

Marta Tabasz-Rygiel wyjaśniła, że w tych konkretnych pięciu przypadkach wnioski kierowane do komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie pochodziły od lokalnych władz samorządowych.

„Sugestie przywrócenia posterunków pochodziły również od mieszkańców i były zgłaszane podczas debat i konsultacji społecznych” – zaznaczyła komisarz.

W sumie od początku roku do podkarpackiego komendanta policji wpłynęło 19 wniosków o przywrócenie bądź utworzenie posterunku.

„Wciąż trwają analizy i sprawdzanie czy reaktywacja posterunku jest potrzebna i możliwa. Nad każdym takim wnioskiem wnikliwie się pochylamy. Każdorazowo analizujemy stan bezpieczeństwa w rejonie, ale też sprawdzamy czy są możliwości lokalowe i etatowe, aby taki posterunek utworzyć” – powiedziała rzeczniczka.

W czerwcu br. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zapowiedział, że do reaktywacji zgłoszono w kraju ponad 150 posterunków, które będą stopniowo odtwarzane. Na ten cel, na lata 2017-20 zarezerwowano 100 mln zł. Pierwsze posterunki zostały już przywrócone m.in. w Świnoujściu i Chmielniku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl