fot. twitter.com/Straz_Graniczna

W środę Sejm zajmie się usprawnieniem działań wojska, Straży Granicznej oraz policji w czasie pokoju

W środę Sejm zajmie się usprawnieniem działań wojska, Straży Granicznej oraz policji w czasie pokoju. Chodzi o możliwość użycia broni. Od poniedziałku na granicy z Białorusią jest Żandarmeria Wojskowa, która ma większe uprawnienia do użycia broni w czasie pokoju niż żołnierze.

Nie ma dnia ani nocy, w której by nielegalni migranci nie forsowali granicy z Białorusią. Tylko w poniedziałek Straż Graniczna odnotowała blisko 80 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Migranci atakują polską granicę w mniejszych i większych grupach.

W zeszłym tygodniu ponad 70 cudzoziemców chciało wtargnąć do Polski, pokonując rzekę Przewłokę. Nielegalnych migrantów na granicy wspierają rozmaici aktywiści.

Chociaż działania aktywistów idą w poprzek działań Straży Granicznej, to dostali oni dostęp do strefy buforowej. To krytykuje były minister obrony, Mariusz Błaszczak.  

– Wydają przepustki aktywistom na to, żeby mogli wspierać nielegalnych migrantów. Minister obrony narodowej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska, apelował do aktywistów, żeby tego procederu nie uprawiali – wskazał Mariusz Błaszczak.

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz skierował w zeszłym tygodni apel do aktywistów.

– Po prostu proszę tych, którzy mają dobre intencje, żeby nie działać na rzecz ułatwiania ataków na polskich żołnierzy czy funkcjonariuszy – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Od poniedziałku na gracy jest Żandarmeria Wojskowa, która będzie nie tylko patrolować pas graniczny, ale także kontrolować zachowania tłumu – chodzi o migrantów.  W czasie pokoju Żandarmeria Wojskowa mają większe uprawnienia niż normalni żołnierze. Mogą używać ostrej broni wobec nieuzbrojonych agresorów. Sytuacja żołnierzy na granicy nie jest prawnie jednoznaczna – zauważył specjalista ds. bezpieczeństwa, dr Roman Marzec.

– Żołnierze i funkcjonariusze realizujący zadania na granicy nie powinni mieć obaw w związku z tym, że podejmują działania związane z reakcją na tego typu zachowania, czyli próby nielegalnego przekroczenia granicy – podkreślił dr Roman Marzec.

Nielegalni migranci napływają do Polski także przez zachodnia granicę. Niemcy podrzucają nam cudzoziemców, których nie chcą zatrzymać u siebie. Dlatego posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą, aby Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie problemów na polsko-niemieckiej granicy – mówił poseł prof. Krzysztof Szczucki.

– To systemowe problemy polegające na niechronieniu polskiej granicy z Niemcami, na takim posłusznym, bezkrytycznym realizowaniu oczekiwań rządu niemieckiego – powiedział prof. Krzysztof Szczucki.

Polski rząd powinien podjąć radykalne kroki, aby ukrócić proceder przerzucania imigrantów do Polski przez niemieckie służby.

– Osoby, które w ten sposób pojawiłyby się na terenie naszego kraju, powinny być zatrzymywanie i w konwojach przetransportowane do Niemiec – wskazał dr Roman Marzec.

Sprawa przerzucania nielegalnych imigrantów do Polski nie została jednoznacznie rozwiązana przez polski rząd z rządem niemieckim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl