fot. PAP/EPA

Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen gotowe do przejęcia władzy

Wszystko wskazuje na to, że we Francji dojdzie do zmiany władzy. Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen ma zdecydowaną przewagę w sondażach.

Po zwycięstwie w wyborach europejskich we Francji prawicowego Zjednoczenia Narodowego, prezydent Emmanuel Macron od razu ogłosił przedterminowe wybory parlamentarne.

– Ta decyzja jest trudna, ale jest przede wszystkim aktem zaufania do was, moi współobywatele. Do zdolności Francuzów do dokonania najuczciwszego wyboru dla siebie i dla przyszłych pokoleń, zaufania do naszej demokracji – mówił prezydent Francji.

Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen jest gotowe do przejęcia władzy.

– Jesteśmy gotowi do sprawowania władzy, jeśli Francuzi zaufają nam podczas przyszłych wyborów parlamentarnych. Jesteśmy gotowi odbudować kraj, gotowi bronić interesów Francuzów, gotowi położyć kres masowej imigracji, gotowi uczynić priorytetem siłę nabywczą Francuzów, gotowi rozpocząć reindustrializację kraju – zaznaczyła Marine Le Pen.

Pierwsza tura wyborów parlamentarnych we Francji odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a druga – 7 lipca. obecnie ugrupowanie Marine Le Pen jest faworytem w sondażach i będzie mogło liczyć nawet na bezwzględną większość. Główny powód to fiasko polityki migracyjnej i bezrefleksyjne przyjmowanie migrantów.

– Polityka migracyjna realizowana przez wiele rządów Republiki Francuskiej poniosła klęskę. Migracja jest przyczyną wielu konfliktów społecznych – mówił politolog dr Mirosław Habowski.

Francuzi mają już dość takiej polityki, stąd rosnące poparcie dla Marine Le Pen. Wyniki wyborów we Francji z uwagę śledzi też Unia Europejska.

– Trzęsienie ziemi może nastąpić wtedy, kiedy będą wybory we Francji i wygra je Front Narodowy – podkreślił dr Bogdan Pliszka, politolog.

To polityczne trzęsienie ziemi może też wpłynąć na przyszłość Wspólnoty.

– Może mieć bardzo poważne konsekwencje dla przyszłości UE. W przeciwieństwie do Macrona, który mówi o suwerenności europejskiej, to dla Le Pen-istów Francja jest suwerenem i nie chcą, żeby Francja rozmyła się w kontrolowanej przez Niemców tzw. Europie – mówił dr Mirosław Habowski, politolog.

Marine Le Pen jest przeciwna dalszej integracji UE i przekształcenia jej w superpaństwo.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl