fot. PAP/EPA

Francja się budzi

Francja się budzi – powiedział ks. inf. Stanisław Jeż – rektor Polskiej Misji Katolickiej w tym kraju.

Wczoraj ulicami Paryża przeszły setki tysięcy osób by zaprotestować przeciwko projektowi ustawy umożliwiającej parom homoseksualnym zawieranie małżeństw i adopcję dzieci.

Francuski rząd ma zamiar przyjąć dokument francuski w pierwszym półroczu tego roku.

– Paryż i Francja się budzi. To była manifestacja dla wszystkich, którzy się nie zgadzają z tym modelem, który jest z punktu widzenia antropologicznego niezgodny nawet z naturą ludzką. W Paryżu były trzy pochody manifestantów. Jeden szedł w kierunku Pola Marsowego z Placu Narodów. Były też trzy różne kolory – biały, czerwony i niebieski – powiedział ks. Inf. Stanisław Jeż.

Ks. Inf. Stanisław Jeż akcentuje, że protest we Francji możemy odczytać jako swego rodzaju świadectwo.

– W tym kontekście dyskryminacji, którą dotknięci są szczególnie katolicy w społeczeństwie nie tylko we Francji, ale na całym zachodzie. Dlatego myślę, że nasza Ojczyzna tak jak był marsz w Polsce „Obudź się Polsko” tak my tutaj z zachodu, z kościoła naszych rodaków we Francji mamy nadzieję, że Polska, a szczególnie władze, które bardzo też małpują to co się dzieje na zachodzie we Francji nie pójdą też daleko w tym kierunku, tylko będzie to dla nich pewne ostrzeżenie. Nie można budować zdrowego społeczeństwa na tzw. tsunami etycznym i społecznym – dodaje ks. Inf. Stanisław Jeż.

 

Wypowiedź ks. Inf. Stanisława Jeża:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj