Konkurs „Piękno życia od poczęcia”

Stowarzyszenie KoLiber ogłasza konkurs artystyczny, który ma na celu zachęcenie studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do wykorzystania talentu na rzecz obrony życia poczętego.

Konkurs pt.: “Piękno życia od poczęcia” prowadzony jest w ramach akcji „KoLiber dla życia”.  Akcja ma na celu uświadomienie polskiego społeczeństwa o tym czym jest tzw. aborcja, w jakich polskich placówkach medycznych jest ona dokonywana oraz jak poważnym problemem społecznym jest zabijanie nienarodzonych dzieci w Polsce.

Wszyscy uczniowie i studenci, którzy chcą wziąć udział w konkursie zaproszeni są do wykonania pracy plastycznej w dowolnej technice (rysunek, fotografia, rzeźba, grafika komputerowa itp.) wyrażającej hasło konkursowe “Piękno życia od poczęcia” oraz przesłania jej na adres siedziby Stowarzyszenia KoLiber do 20.03.2014 roku.

Najlepsze prace wybrane przez jury konkursu wezmą udział w wystawie, której otwarcie nastąpi 13.04.2014 roku, w przeddzień Dnia Świętości Życia. Autorzy trzech szczególnie wyróżniających się prac otrzymają nagrody rzeczowe. Czwarta nagroda rzeczowa przyznana zostanie zwycięzcy internetowego głosowania publiczności, trwającego pod adresem:

www.facebook.com/KoLiberDlaZycia

Po wręczeniu nagród i otwarciu wystawy przewidziane jest spotkanie z Martą Dzbeńską – Karpińską – artystką fotografem, autorką książki “Matki. Mężne, czy szalone?”, opisującej historie kobiet, które mimo niezwykle trudnej sytuacji zdecydowały się urodzić swoje poczęte dziecko i pragną podzielić się swoim szczęściem.

Marta Dzbeńska – Karpińska zasiądzie także w jury konkursu. Obok niej prace oceniać będą: Miłosz Lodowski i Jan Mońka – architekci i designerzy, twórcy bloga “Mąka z Lodem”, oraz Marcin Bagiński – prezes Stowarzyszenia KoLiber.

Finał konkursu zakończy projekcja filmu “October Baby” – hitu amerykańskich kin, zainspirowanego historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję.

REGULAMIN KONKURSU KLIKNIJ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KLIKNIJ

Plakat

RIRM/ dlazycia.koliber.org

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl