„Jestem człowiekiem od poczęcia”. Wystawa w Toruniu

Dziś w południe, na placu Rapackiego w Toruniu, zostanie zainstalowana wystawa pt.: „Jestem człowiekiem od poczęcia”.  Wystawę przygotowało Bractwo Małych Stópek ze Szczecina. Składa się na nią 14 plansz. Trzynaście z nich prezentuje konkretne etapy życia dziecka poczętego. Są na nich podane dni, tygodnie, miesiące jego rozwoju.

Na każdym plakacie jest przedstawiony młody człowiek (obrońcy życia ze Szczecina). Ci młodzi ludzie trzymają przedmioty, które są atrybutami konkretnej funkcji życiowej dziecka nienarodzonego. Na przykład, pierwszy plakat to pierwszy dzień od poczęcia, czyli jedna komórka. Piękna młoda dziewczyna na plakacie trzyma telefon komórkowy. Drugi plakat – 21. dzień życia, gdzie zaczyna bić serce dziecka – przedstawia młodą dziewczynę trzymającą serce wycięte z papieru – mówi Agnieszka Szumilas-Hermanowicz, inicjatorka wystawy pro-life w Toruniu.

W akcję włączyło się wiele osób zarówno duchownych, jak i świeckich. Kwestia obrony życia jednoczy ludzi – zwraca uwagę Aneta Skawska, jedna z osób zaangażowanych w organizowanie wystawy.

– W inicjatywę stworzenia wystawy zaangażowało się wiele osób z różnych środowisk i kultur: katolicy, muzułmanin, osoby, które deklarują się jako niewierzące. Okazuje się, że szacunek dla ludzkiego życia to sprawa uniwersalna ponadkulturowa i ponadreligijna. Kwestia obrony życia jednoczy pokolenia: dziadków, rodziców, dzieci i wnuków – mówi Aneta Skawska.

Inicjatywa utworzenia wystawy spotkała się z dużym poparciem, także wśród toruńskich urzędów i instytucji.

– Nie byłoby szans, gdyby nie Katolickie Stowarzyszenie Apostolskie w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota Pieśń Nowa”. Bardzo nam pomogło Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. Każdego Człowieka. Prezes tego stowarzyszenia, Wojciech Przybysz, dał nam samochód i ludzi do montażu. Jest duża życzliwość ze strony urzędów. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki dał nam patronat honorowy. Gdzie nie poszłam, do jakiego urzędu, wszędzie spotykałam się z dużą życzliwością i serdecznością – mówi Agnieszka Szumilas-Hermanowicz.

Więcej na temat wystaw na stronie Bractwa Małych Stópek ze Szczecina: www.dlazycia.info.

RIRM

POLECAMY:

Rozmowę z Agnieszką Szumilas-Hermanowicz pt.: „Polskie społeczeństwo jest wspaniałe

Artykuł pt.: „Wystawa pro-life w Toruniu

 

Jedno ze zdjęć, które będzie można zobaczyć na toruńskiej wystawie pt.: 

„Jestem człowiekiem od poczęcia”

Jestem człowiekiem od poczęcia

 

drukuj