Tydzień dla Życia – „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”

W Warszawie rozpocznie się dziś Tydzień dla Życia. Jest to inicjatywa poprzedzająca Dzień Świętości Życia, który obchodzony jest 25 marca.

Obchody rozpoczną się Kongresem Rodzin na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sympozjum odbędzie się pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”.

Tydzień dla Życia to także wystawy, projekcje filmów oraz koncerty. Od niedzieli trwać będzie Warszawskie Jerycho modlitewne.

– Warszawskie Jerycho organizowane jest już po raz trzeci w intencji obrony życia. To jest coś, co spaja ruchy i organizacje z terenu całej Warszawy, które w tej inicjatywie biorą udział. Jest to tygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, dniem i nocą (24 godziny na dobę) właśnie w tym Tygodniu dla Życia, poprzedzającym dzień 25 marca, który jest Dniem Świętości Życia. Tę inicjatywę podejmujemy już po raz trzeci. W dwóch poprzednich latach, za każdym razem uczestniczyło w niej około tysiąca osób z różnych miejsc w Warszawie, z różnych parafii, z różnych wspólnot, grup i organizacji – powiedział Michał Baran, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Warszawie.

Warszawski Tydzień dla Życia zakończy się 24 marca Marszem Świętości Życia. Służy on zamanifestowaniu przywiązania do podstawowych i tradycyjnych wartości, takich jak życie ludzkie oraz rodzina. W tym roku uczestnikom towarzyszyć będzie hasło „Dzieci są super”. Marsz rozpocznie się o godzinie 14. pod Kolumną Zygmunta na Starym Rynku.

RIRM

***

Program  II Tygodnia dla Życia organizowanego w Warszawie

 

15 – 17 III 2013 – Kongres Rodziny – Stowarzyszenie Fides et Ratio, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa ul. Wóycickiego 1/3, początek 15 marca, godz. 9.00.

17 – 24 III 2013 – „Warszawskie Jerycho” – nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Kościół św. Stanisława Kostki, Warszawa ul. Hozjusza 2.

10 III 2013 – Teatr „Co w brzuchu piszczy, czyli…Ratunku dzidziuś!” – Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa ul Dewajtis 3, godz. 12:30.

15 III 2013 – otwarcie wystawy „Błogosławiony Jan Paweł II – w sprawie najmniejszych” – Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa ul Dewajtis 3, godz. 8.00.

16 – 17 III 2013 – Rekolekcje Służby Zdrowia – kaplica przy ul. Floriańskiej 3, godz. 17.00

17 III 2013 – Projekcja filmu: „Próba ogniowa” (Fireproof), Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, Warszawa ul Dewajtis 3, godz. 17.00.

20 III 2013 – Koncert uwielbieniowy „pro life” – Kościół Akademicki św. Anny, Warszawa ul. Krakowskie Przedmieście 68, godz. 20.00.

24 marca – VIII Marsz dla Życia, który rozpoczną uroczyste Msze św. odprawione w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz w katedrze św. Floriana na Pradze przez ks. abp. Henryka Hosera. Po tych Mszach św. zostaną sformowane pochody, które połączą się na Placu Zamkowym i przejdą Traktem Królewskim do bazyliki św. Krzyża.

drukuj